
Vis en wild uit houtgestookte ovens
20 augustus 2020 om 14:08 ZakelijkCOTHEN De rookovens en de heerlijke geur die uit komt, vallen direct op als je het erf betreedt van Forellenvijver ’t Groenewoud. In 2010 startte Jasper Lens zijn bedrijf naast de vijvers van Simon en José Oostveen. Aanvankelijk bedoeld als service voor vissers, die hun vangst tegen een geringe vergoeding konden ruilen voor gerookte forel. In de loop der jaren breidde Rokerij Lens het assortiment uit met gerookte paling, zalm, ganzenborstfilet en wildhamburgers. Stuk voor stuk delicatessen en beslist de moeite waard eens te proeven.
Babs Bouwman
Jasper Lens is trots op zijn ambachtelijke vis en wildrokerij: uniek in Midden-Nederland. Met veel toewijding en passie maakte hij zich het rookproces eigen. Door de juiste manier van pekelen en door gebruik te maken van een mix van gedroogd beuken- en eikenhout bezorgt Lens de producten een uitzonderlijke smaak. Vette vissoorten als forel, paling en zalm, worden warm gerookt bij een temperatuur van 74-86 graden.
BEGRIP Lens is naast visroker ook jager. Door de toename van het aantal ganzen de laatste jaren, kwam hij op het idee de ganzenborstfilets te roken en van het vlees wildhamburgers te maken. Zo zorgt hij ervoor dat het prachtige duurzame vlees een goede bestemming krijgt. Uiteraard gerookt in een aparte oven, alleen bestemd voor vlees, want dat komt de smaak en geur ten goede. De warm gerookte ganzenborstfilet zijn inmiddels een begrip in de regio. ,,Snij het in flinterdunne plakjes en dip het in truffelmayonaise of appelstroop”, geeft Lens als tip, ,,en je hebt een niet te versmaden delicatesse”.
GLUTENVRIJ De wildhamburgers zijn gemaakt van houtduif, wilde gans en wilde eend uit de Krommerijnstreek. Ze zijn glutenvrij en hebben een geweldig lekkere wildsmaak. Alle producten bij Rokerij Lens worden gevacumeerd en zijn daardoor geschikt om in te vriezen. Na aankoopdatum in de originele verpakking zijn ze twee weken houdbaar in de koelkast. Superhandig! De vis- en wildproducten, en divers fruit uit de boomgaard van echtpaar Oostveen, zijn verkrijgbaar in de winkel van Forelvijver ’t Groenewoud . Bestellen kan ook via de webshop: alles wordt gekoeld thuisbezorgd. Openingstijden winkel: donderdag t/m zondag van 8.00 tot 17.00 uur. Bezoekadres: Groenewoudseweg 16, 3945 BC in Cothen.
Meer informatie op: www.rokerijlens.nl













