
Iedereen is GoedVolk: Zoektocht naar positieve impact van landbouw
28 september 2024 om 11:14 Natuur en milieu Iedereen is GoedVolk Nieuws uit de Utrechtse HeuvelrugHEUVELRUG „De sleutel voor het redden van onze aarde kan wel eens in de bodem zitten.” Een hoopvolle uitspraak van één van de boeren uit de docu-film ‘Common Ground’. Een documentaire die past in de reeks van eerdere filmvertoningen van GoedVolk, zoals ‘Down to Earth’ en ‘Onder het maaiveld’.
door Wim Dorsman/Arda van Helsdingen
Bij de werkgroep Biodiversiteit is het idee ontstaan om elke drie maanden een filmvertoning te organiseren in steeds weer een ander dorp in onze gemeente. Films of documentaires die passen bij de thema’s biodiversiteit, natuur en duurzaamheid en uitnodigen om verder in gesprek te gaan met elkaar. Dit najaar willen we de docu-film ‘Common Ground’ laten zien in Doorn.
Deze documentaire onderzoekt welke impact het huidige agrarische systeem in de VS heeft op het milieu en de maatschappij. De film geeft inkijk bij de boeren en toont de invloed van de politiek en het economische systeem op hun werk en bestaan: Amerikaanse boerenfamilies die moeten dealen met het huidige overheidsbeleid dat grote landbouwbedrijven bevoordeelt. De boeren verdiepen zich in hoe het werk op de vroegere plantages de huidige landbouwindustrie heeft gevormd. Ze gaan terug naar de pre-koloniale manier van landbouw, waarbij meer met de natuur mee werd gewerkt. Dit heeft een positieve impact op allerlei fronten: de bodem hersteld, er wordt gezond eten geproduceerd en het levert een positieve impact op het klimaat. Er is hoop voor volgende generatie boeren!
SLEUTEL
‘Common Ground’ laat via een twee decennia durende zoektocht zien hoe we ons voedsel- en landbouwsysteem kunnen veranderen naar een wijze die het klimaat stabiliseert, de boeren eerlijk beloont, ecosystemen herstelt, de biodiversiteit ten goede komt en een eerlijk en rechtvaardig voedselsysteem creëert dat meer voedsel en voedzamer voedsel oplevert. Omdat landbouw een directe invloed heeft op hoe we omgaan met wereldwijde ecosystemen, en vanwege haar enorme omvang, kan landbouw wel eens de sleutel zijn voor het oplossen van veel van de problemen waar we nu mee te maken hebben.
PERSOONLIJKE VERHALEN
Journalistiek onderzoek wordt gecombineerd met persoonlijke verhalen en brengt zo een inspirerende docu-film van wat er allemaal mogelijk is als we gaan samenwerken met de natuur. Het herstellend vermogen van de natuur is enorm: als we hier oog voor krijgen, is er veel meer mogelijk dan je denkt.
De film is te zien op woensdag 16 oktober in de Raadszaal van het Cultuurhuis Doorn, 19.00 uur inloop, start film 19.30 uur. Daarna nagesprek met Kaat Biesheuvel van Natuurplaats Binnenbos Driebergen. De film is in het Engels met Engelstalige ondertiteling. Een kaartje kan je gratis reserveren via: films@goed-volk.net
Meer lezen? Je vindt het dossier ‘Iedereen is Goedvolk’ hier.










