Afbeelding
Bas Kaligis/RaceXpress.nl

Kartster Marith Schuurman uit Amerongen na spannende race op het podium in Luxemburg

12 maart 2025 om 08:39 Autosport

AMERONGEN In een spannende inhaalrace heeft Marith Schuurman zondag in Mariembourg de derde plaats veroverd in de Honda 9PK Senioren-klasse van de GK4 Kart SeriesZwon daarmee bovendien het Ladies-klassementDe 16-jarige Amerongense toonde daarmee hoezeer ze als coureur gegroeid is. Met haar knappe resultaat bevestigde ze en passant dat ze een dit seizoen een serieuze podiumkandidaat is.

,,Ik ben echt superblij. Ik had het zelf eigenlijk al niet meer zien aankomen, vooral na de start niet, zei een stralende Marith. De vwo-scholiere kende namelijk een matige start en viel direct enkele posities terug. ,,Maar dat heb ik gelukkig nog goed kunnen maken in de volgende rondes.

NAGELBIJTER

Met vastberadenheid en doorzettingsvermogen wist de talentvolle rijdster zich terug te knokken naar een podiumplaats. Eerst haalde ze één concurrent in, en vervolgens slaagde ze erin nog een positie te winnen. Het slot van de race werd een nagelbijter. ,,Ik werd terug ingehaald. Toen ging ik ook over de finishlijn en was het even spannend wie er nou de derde was geworden, vertelde Marith over het verschil van drie duizendsten van een seconde in haar voordeel.

De basis voor haar podiumplek had ze al gelegd in de kwalificatie, waarin ze een knappe vierde tijd noteerde. In de eerste heat eindigde ze vervolgens opnieuw als vierde, waarna ze in de tweede heat doorstootte naar de derde positie. Die klassering wist ze in de finale vast te houden. ,,Ik ben er echt trots op.”

LEKKERE FLOW

Marith komt dit seizoen, net als vorig jaar, ook uit in de IAME X30- Senioren-categorie van de GK4 Kart Series. Volgens haar heeft die dubbele race-ervaring bijgedragen aan haar verbeterde prestaties. ,,Ik zit in een echt lekkere flow op dit moment. Ik denk dat het vooral komt omdat ik ook heel veel in de X30 rijd en daardoor ook heel veel meer ervaring opdoe.

Daarnaast heeft ze zich terdege voorbereid op het nieuwe seizoen. ,,Simracenvaak naar de sportschool, lichtte ze toe. Die inspanningen werpen nu dus hun vruchten af. ,,Iben niet meer alleen maar het snelste meisje. Nu ben ik iemand die meedoet om de overwinning, in principeIemand die gewoon vooraan kan meestrijden. Ik ben nu een concurrent geworden voor de podiumplaatsen.

Voor het huidige seizoen heeft Marith haar ambities duidelijk voor ogen. ,,Ik denk dat een overwinning in de GK4 met de Honda er wel aan zit te komen. Met de X30 wil ik gewoon graag voor een plaats in de top vijftien gaan. En bij de Honda ga ik voor het kampioenschap.

PITTIGE COMBINATIE

Het combineren van racen op hoog niveau met haar schoolwerk in het examenjaar van 6-vwo vraagt wel om de nodige planning. ,,Die combinatie is wel pittig. Ik ga wel proberen zoveel mogelijk wedstrijden te rijden, maar ik zal in mei, als ik examens heb, wel minder wedstrijden rijden”zei ze.

Haar volgende race is al over enkele weken, als ze meedoet aan de IAME Benelux Series op hetzelfde circuit in de X30 Senioren-klasse. ,,Daar verwacht ik vooral heel veel ervaring op te doen. En gewoon proberen mee te komen met de groep en daar weer te leren voor de GK4. Zodat ik daar in de Honda weer voor het podium kan gaan!”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie