
DSS Maarn, lokaal, snel en betrouwbaar: Zonnepanelen, van advies tot plaatsing en nazorg
1 februari 2024 om 13:15 ZakelijkHEUVELRUG Jako van Dijk is in Maarn al jaren bekend als elektricien, de man die ‘alles repareert met een stekker’. Sinds juni vorig jaar veranderde hij zijn bedrijfsnaam in DSS, Dijk Solar Service, en legt hij zich alleen nog toe aan de installatie van zonnepanelen. Maar dan wel het complete traject van A tot Z, van adviesgesprek tot ‘het leggen’, de aflevering en de nazorg.
door Wilco Willemse
Als kleine, lokale onderneming wil hij zich onderscheiden van de internetcowboys zoals Jako ze zelf noemt: ,,Met flitsende advertenties, vol technische termen, die van alles beloven, maar vooral veel vragen oproepen. Dan zie je als geïnteresseerde al snel door de bomen het bos niet meer, zeker als je digitaal wat minder vaardig bent. Ik wordt het liefst gebeld voor een adviesgesprek bij de mensen thuis, met een kop koffie er bij. Dan kan ik na het horen van de wensen snel een duidelijk, passend advies geven.
MAATWERK
Elk huis, elke ligging en elke vraag en behoefte is anders: ,,Dus de oplossing is vaak maatwerk”, vertelt Jako enthousiast. ,,Het is ook leuk om met elkaar na te denken over de meest passende en efficiënte opstelling. Er komt ook best wat bij kijken, van de plaatsing van de panelen op het dak, de uitbouw of dakkapel tot de aansluiting in de meterkast. Dat aansluiten doe ik zelf, dan kijk ik of alles in de meterkast ook nog naar behoren werkt. Zo kan de klant weer jaren vooruit.”
SERVICE
Voor het leveren van de materialen werkt Jako met één vaste partner in Kootwijkerbroek: ,,Dat werkt voor mij het best. Zij leveren dezelfde service als ik aan m’n klanten wil geven. Ik werk eigenlijk altijd met hetzelfde merk panelen en omvormers, waarvan ik weet dat ze goed zijn. Leverproblemen zijn er niet meer, als het agendatechnisch past, kan het systeem binnen twee weken gelegd worden en draaien. Bij de installatie hoort een app, waar de gebruiker bijvoorbeeld de opbrengsten kan zien. Die app vertelt mij ook wanneer er iets niet goed is bij een klant, vaak weet ik dat eerder dan de klant zelf. Vaak ligt de internetverbinding er dan even uit en geeft de app niks door. De panelen werken dan gewoon en dat lost zich eigenlijk altijd vanzelf weer op. Is er iets anders, dan bellen of mailen we even en lossen het op.”
GUNSTIG
Voor wie nadenkt over het aanschaffen van zonnepanelen wil Jako het volgende kwijt: ,,Voor niks gaat de zon op. De tijd is gunstig, de prijzen voor panelen zijn laag. Tegen de huidige stroomtarieven zijn zonnepanelen nog steeds snel terugverdiend. Met een systeem wat ongeveer het jaarlijkse verbruik ook opbrengt in ongeveer 4 jaar. Zeker als er in het huishouden ook een elektrische auto en laadpaal zijn. Daarnaast zijn zonnepanelen een waardevermeerdering voor het huis, door de waarde van het systeem zelf en vaak een gunstiger energielabel. Wat de regering wil met salderen is nog onduidelijk, maar zonnepanelen blijven altijd rendabel.”
Wilt u graag weten wat de mogelijkheden voor zonnepanelen in uw situatie zijn? Neem dan contact op met Jako van Dijk van DSS: info@dssmaarn.com of 06 2740 4167 of kijk op de website: www.dssmaarn.nl.
Dit artikel wordt u aangeboden door DSS Maarn. Ook profiteren van het grote bereik van de print- en online kanalen van Nieuwsblad De Kaap/Stichtse Courant? Neem dan contact op met Erik van Dijk (06-21261005, e.v.dijk@bdu.nl)












