Geslaagde Kersenmiddag met Zonnebloemafdeling Utrechtse Heuvelrug-Doorn
21 juni 2026 om 22:59 Lokaal Deel je nieuwsDe Zonnebloemafdeling Utrechtse Heuvelrug-Doorn beleefde op 18 juni een bijzonder geslaagde Kersenmiddag bij de familie Westeneng aan de Achterdijk in Bunnik. De deelnemers en vrijwilligers werden hartelijk ontvangen door Eveline Westeneng, die samen met haar man en twee zonen en een team van plukkers het fruitbedrijf runt.
Onder de ruime veranda, beschut tegen de zomerzon, namen de Zonnebloemers plaats aan een lange tafel. Daar werd genoten van koffie en thee met een vers stuk kersentaart. Ook stonden er kannen water klaar om de dorst te lessen op deze warme dag. Terwijl iedereen smulde van een schaal verse kersen, ontstonden al snel levendige gesprekken.
Eveline Westeneng vertelde enthousiast over het familiebedrijf, dat zich uitstrekt over 40 hectare en naast kersen ook appels, peren en aardbeien produceert. Er werd uitleg gegeven over de verschillende kersensoorten die per categorie worden geplukt en verkocht. Er mocht geproefd worden van de Nimba, een grote, vlezige en bijzonder smaakvolle kers. Andere rassen die op het bedrijf groeien zijn onder andere de Burlat, Sweet Aryane, Merchant, Giorgia. .
In de naastgelegen Plattelandwinkel De Achterdijk kunnen bezoekers terecht voor vers fruit uit eigen boomgaard, seizoensgroeten en streekproducten van boeren uit de regio. Vooral in de zomer zijn de kersen en aardbeien echte publiekstrekkers.
De middag werd afgesloten met veel gezelligheid en mooie gesprekken. Men ging naar huis met een grote glimlacht en sommigen zelfs met een goed gevulde tas vol lekkers.









