In Doorn, Driebergen en Leersum gaat het om een verlenging van de bestaande BIZ.
In Doorn, Driebergen en Leersum gaat het om een verlenging van de bestaande BIZ. BDUmedia

Ondernemers in vier Heuvelrugdorpen stemmen over toekomst winkelgebieden

8 januari 2026 om 12:36 Economie Nieuws uit de Utrechtse Heuvelrug

HEUVELRUG Aankomende weken stemmen ondernemers in Doorn, Driebergen, Leersum en Maarn over de invoering van een Bedrijveninvesteringszone (BIZ). Een BIZ is een gebied waarin ondernemers gezamenlijk investeren in de kwaliteit, aantrekkelijkheid en veiligheid van hun omgeving. In Doorn, Driebergen en Leersum gaat het om een verlenging van de bestaande BIZ. Voor Maarn is dit de eerste keer.

Voordat de BIZ kan worden verlengd of ingevoerd, vindt een draagvlakmeting plaats. Het is van belang dat voldoende ondernemers hun stem uitbrengen en dat een meerderheid voor stemt. Alleen dan gaat de BIZ in en kan er worden geïnvesteerd in de winkelgebieden.

MIDDEL

,,In Doorn, Driebergen en Leersum heeft de BIZ zich de afgelopen jaren bewezen als middel om de winkelgebieden aantrekkelijk te houden’’, laat het samenwerkingsverband Wij Ondernemen weten in een persbericht. ,,Dankzij de BIZ is er ruimte voor seizoensdecoratie, sfeerverlichting en evenementen. Voor Maarn betekent de BIZ een nieuwe stap.’’

RUIMTE

Met de aanpak ontstaat er ruimte om de winkelgebieden verder te ontwikkelen. De komende stemming is volgens ondernemers een belangrijk moment voor de toekomst van de vier winkelgebieden in de Utrechtse Heuvelrug.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie