De nieuwe regiodirecteur Angélique Avink (49.
De nieuwe regiodirecteur Angélique Avink (49. HP V VELTHOVEN

Nieuwe TenneT-directeur Angélique Avink moet stroomnet in regio Utrecht klaarstomen voor toekomst

17 juni 2026 om 11:28 Duurzaamheid

REGIO TenneT heeft Angélique Avink (49) benoemd tot regiodirecteur voor de regio Flevopolder, Gelderland en Utrecht. Zij krijgt de leiding over een regio waar de druk op het elektriciteitsnet groot is en waar de komende jaren meer dan honderd uitbreidings- en vernieuwingsprojecten worden uitgevoerd om het hoogspanningsnet uit te breiden.

Avink werkt al ruim vijftien jaar bij TenneT en vervulde binnen het hoogspanningsbedrijf diverse managementfuncties. Volgens TenneT beschikt zij over uitgebreide kennis van het elektriciteitsnet en ruime ervaring met complexe maatschappelijke projecten.

NETCONGESTIE

In de regio Utrecht is sprake van netcongestie. Door de groeiende vraag naar elektriciteit, onder meer door verduurzaming van woningen, bedrijven en mobiliteit, loopt het stroomnet op veel plekken tegen zijn grenzen aan.

REGIONALE AANPAK

,,De uitdagingen in deze regio zijn groot en raken vrijwel alle sectoren van de samenleving”, zegt Avink. ,,De komende jaren werkt TenneT aan meer dan honderd projecten in deze regio. Dat vraagt om een regionale aanpak waarin we nauw samenwerken met overheden, bedrijven, netbeheerders en maatschappelijke partners.”

MEER INFORMATIE

Het programma omvat onder meer de uitbreiding en nieuwbouw van hoogspanningsstations in Utrecht en andere locaties in de regio, evenals de aanleg van nieuwe verbindingen en de verzwaring van bestaande infrastructuur. Bekijk de regio-pagina’s van Utrecht voor meer informatie.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie