Afbeelding
Politie Utrecht

Heulmeisje één van de elf op Interpol-lijst Identify Me

8 oktober 2024 om 10:01 Misdaad Nieuws uit de Utrechtse Heuvelrug Nieuws uit Maarsbergen Tips van de redactie

MAARSBERGEN Het Heulmeisje is een van de elf Nederlandse zaken die op de lijst staan van Identify Me. Met deze campagne proberen zes landen en Interpol de identiteit te achterhalen van 46 onbekende overleden vrouwen. 

Een van de bekendste Nederlandse zaken op de lijst is die over het zogenoemde Heulmeisje. Haar stoffelijk overschot werd in 1976 bij voormalig parkeerplaats De Heul in Maarsbergen gevonden, verstopt onder aarde en takken. Het ging om een vermoedelijk nog jonge vrouw. Door verjaring van de zaak kunnen er volgens de politie geen strafrechtelijke stappen meer worden genomen tegen de onbekende dader. 

De campagne Identify Me werd ontwikkeld in Nederland en gelanceerd in mei 2023. Samen met België, Duitsland en Interpol werd aandacht gevraagd voor 22 zaken, waaronder negen Nederlandse zoals die van het Heulmeisje. Er kwamen in totaal 1800 tips binnen en het slachtoffer in een dertig jaar oude moordzaak werd geïdentificeerd. Familieleden herkenden de in 1992 in Antwerpen vermoorde Rita Roberts uit Wales aan haar tatoeage.

Dit jaar nemen ook Frankrijk, Spanje en Italië deel. ,,De hoop is dat dankzij de nieuwe oproep aan het internationale publiek meer vrouwen hun naam kunnen terugkrijgen”, aldus de politie.

TWEE NIEUWE ZAKEN

Dit jaar zijn er twee nieuwe Nederlandse zaken toegevoegd aan de campagne en komt het totaal op elf vrouwen die in Nederland gevonden werden. De eerste draait om een vrouw die op 4 juli 2004 werd gevonden in Meijendel, een duingebied bij Wassenaar. Het is nog altijd onbekend wie zij is en hoe ze is omgekomen. Het vermoeden bestaat dat de vrouw uit Duitsland komt, omdat ze sleutels bij zich had die ooit geleverd zijn aan een bedrijf in de Duitse plaats Bottrop, een klein uur van de grens met Nederland. Ook een onderzoek met isotopen wijst uit dat ze de laatste vijf jaar verbleef in Duitsland of Nederland.

De tweede nieuwe zaak gaat over een vrouw die op 6 januari 2013 werd gevonden op de oever bij de Pietersplas en het Grindgat Oost-Maarland in de buurt van Maastricht. De politie denkt dat zij is omgekomen door een misdrijf en vanuit de richting van België is meegevoerd door de Maas. De vrouw droeg een opvallende ring die destijds in de Belgische stad Luik werd verkocht en een bedeltje van een klein visje. Ondanks een DNA-match met een bloedspoor uit een Belgisch politiedossier is haar identiteit nog altijd niet bekend.

Naast de elf Nederlandse zaken zijn er ook zaken die een Nederlandse link hebben. Zoals het meisje dat gevonden werd in een rivier in het Duitse Frankfurt. Haar lichaam was verzwaard met een parasolvoet van Nederlandse makelij.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie