
NL Alert verstuurd voor grote brand in Veenendaal: ramen en deuren gesloten houden
26 juni 2025 om 07:11 BrandHEUVELRUG Een zeer grote brand in Veenendaal kan ook gevolgen hebben voor Heuvelruggers. In de nacht van woensdag op donderdag werd rond 03.37 uur een NL Alert verstuurd vanwege flinke rookontwikkeling die ook in de gemeente Utrechtse Heuvelrug voor overlast kan zorgen.
De veiligheidsregio Utrecht (VRU), waar Veenendaal onder valt, adviseert omwonenden ramen en deuren gesloten te houden en de ventilatie uit te zetten. Rond 05.00 uur meldde de VRU dat de rook richting Bennekom en later in de ochtend richting Ede trekt. Om 05.50 uur werd een tweede NL Alert verstuurd. Volgens de VRU werd het bericht verstuurd omdat de rook steeds een andere kant op trekt.
De brandweer zet groot in, er zijn meer dan zeventien bluswagens uit de hele regio ingezet. Ze komen onder meer uit Hagesteijn, Achterveld, Rhenen, Elst, Amerongen, Schalkwijk, Renswoude, Houten, De Bilt, Breukelen, Cothen, Driebergen en Ochten. Ook zijn er drie zogenoemde redvoertuigen ingezet uit Veenendaal zelf, maar ook uit Ede en Doorn.
Lees meer over de grote brand bij het Veenendaalse veevoerderbedrijf bij onze collega’s van De Rijnpost.
Bron video: WH Fotografie.










