‘Woningbouw aan Planetenbaan’

28 augustus 2008 om 00:00 Nieuws

In een rapport van architectenbureau INBO uit Woudenberg wordt de Planetenbaan de beste woningbouwlocatie in Maarn genoemd. Dat rapport werd opgesteld in opdracht van het college. De Maarnse bevolkingssamenstelling is onevenwichtig. Het dorp kent weinig goedkope of middeldure woningen voor starters. Om verdere uitstroming van jongeren te voorkomen, zou minimaal veertig procent van de nieuwbouw aan de Planetenbaan sociale woningbouw zou moeten zijn. Er komt dan perspectief voor kinderen van Maarnaren, die nu vaak noodgedwongen het dorp verlaten.

Nieuwe entree aan oostzijde van het dorp MAARN - ,,De Planetenbaan is een reële mogelijkheid voor woningbouw van tachtig tot honderd woningen’’, beaamt wethouder Robbert Waltmann. Maar voordat het zover is, moet eerst duidelijk zijn wat omwonenden ervan vinden en hoe de gemeenteraad aankijkt tegenover het aanwijzen van de Planetenbaan als woningbouwlocatie. Mochten dezen zich massaal tegen de plannen keren, dan kan het zelfs zo zijn dat er helemaal geen uitbreiding komt in Maarn, stelt Waltmann.

door John Spijkerman

Jarenlang werd gedacht dat er woningen gebouwd zouden worden op de voetbalvelden van SVMM aan de Buurtsteeg. Kinderdagverblijf De Trommelaar en de sportvelden zouden dan worden verplaatst naar de Planetenbaan. Voorwaarde was wel dat de hoogspanningslijnen aan de Buurtsteeg ondergronds zouden worden aangelegd. Dat laatste bleek veel duurder, dan gedacht. De ontwikkeling van de Buurtsteeg als woningbouwlocatie werd daardoor financieel moeilijk haalbaar. Maar er kleefden ook milieu-bezwaren aan de Buurtsteeg. Het gebied grenst aan de Ecologische Hoofdstructuur. Woningbouw past daar niet goed in.

Op zoek naar een andere plek, ging de voorkeur uit naar woningbouw op één locatie in plaats van versnipperd. Architectenbureau INBO kiest voor de Planetenbaan. In vergelijking met andere plekken in Maarn, is de aantasting van natuurwaarden er relatief gering, vindt INBO. Toch is deze oostzijde van Maarn ‘vanuit cultuurhistorisch en landschappelijk oogpunt meer dan waardevol’. Maar INBO denkt dat deze cultuurhistorische waarden woningbouw niet hoeven uit te sluiten. ,,Het waardevolle landschap mag niet worden aangetast, maar dient als potentiële inspiratie voor omliggend gebied.’’ Het terrein tussen golfbaan Anderstein en de bestaande bebouwing aan de Plantenbaan heeft volgens INBO momenteel ‘een enigszins desolate uitstraling en benadrukt de huidige rand van het dorp’. Met woningbouw aan de Planetenbaan kan een fraaie afronding van Maarn worden gecreëerd. Voordeel van de Planetenbaan als woningbouwlocatie, is dat de grond deels al in handen is van projectontwikkelaar Heijmans. Daardoor kunnen er relatief snel huizen worden gebouwd.

De komende maanden gaat de gemeente praten met bewoners. Als de raad en de bewoners akkoord gaan, kan er eind van het jaar een collegevoorstel liggen. Wethouder Waltmann denkt dat het op z’n snelst ongeveer drie jaar gaat duren voordat er kan worden gebouwd. Eerst moet er dan ook nog onderzoek komen naar de archeologie, bodemgesteldheid, natuurwaarden en de hindercontouren voor geluid, stank en hoogspanning.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie