Jeugdgemeenteraad debatteert over overgewicht

29 november 2012 om 00:00 Nieuws

DRIEBERGEN/HEUVELRUG - Jaarlijks komt de jeugdgemeenteraad bijeen om aan de hand van een onderwerp te ervaren hoe het besturen van een gemeente in de praktijk werkt. Dinsdag waren vier basisscholen uit Driebergen aan de beurt om hun plannen met betrekking tot sport en overgewicht te verdedigen in de raadszaal.

Junior raadsleden gaan niet over één nacht ijs

door Monique José Timmermans

Iedere school - De Kring, De Vuurvogel, De Valkenheuvelschool en De Dolfijn - vormde een fractie met drie raadsleden, die werden bijgestaan door echte raadsleden uit de gemeente Utrechtse Heuvelrug. Deze secondanten hadden de scholen vooraf ook bezocht om de werking van het gemeentelijk bestuur toe te lichten. De publieke tribune vulde zich met klasgenoten en leerkrachten.

Met de echte ambtsketen om mocht Isabel de leiding nemen over de jeugdige raad, waarvan de fracties om beurten hun visie op de vraagstelling ‘verminder overgewicht door middel van sport’ konden presenteren. De Kring beet het spits af met een rollenspel over sport. Ze wilden kinderen kennis laten maken met verschillende sporten. Zij vonden sportverenigingen bereid proeflessen te geven. Iedere gevolgde proefles konden leerlingen laten afstempelen op een eigen kaart. De school met die uiteindelijk de meeste volle kaarten - en dus de meest sportieve leerlingen - verdiende de beloning voor iets op school(plein). Met dit idee nam De Kring bij de stemrondes lange tijd de koppositie in, maar in de laatste stemronde ging De Vuurvogel er met de hoofdprijs vandoor. Zij mogen hun plannen daadwerkelijk gaan uitvoeren. De mede-raadsleden vielen uiteindelijk met overtuigende meerderheid van stemmen voor het ‘coole’ filmpje van De Vuurvogel dat op snelle en moderne wijze was gemonteerd. Onderwerp uiteraard gezond eten en bewegen. Bij de film had de school een handleiding voor de leerkrachten en een folder voor de ouders ontwikkeld, zodat kinderen met overgewicht aan alle kanten geprikkeld worden om in actie te komen.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie