Anouk Haaxma
Anouk Haaxma P.B.Doornenbal

Anouk Haaxma wethouderskandidaat BVHlokaal raadsperiode 2026–2030

13 maart 2026 om 08:12 Politiek Gemeenteraadsverkiezingen Utrechtse Heuvelrug

UTRECHTSE HEUVELRUG BVHlokaal draagt Anouk Haaxma voor als wethouderskandidaat voor de gemeente Utrechtse Heuvelrug voor de raadsperiode 2026–2030. Met haar bestuurlijke ervaring, praktische instelling en duidelijke visie op de toekomst van de dorpen ziet de lokale partij in Haaxma de juiste persoon om verder te bouwen aan een sterke en leefbare gemeente.



Anouk Haaxma staat volgens haar achterban bekend om haar ‘no-nonsense aanpak: problemen benoemen, samen oplossingen zoeken en vooral doen. Eerder was zij al actief als raadslid in de gemeente Utrechtse Heuvelrug (2018–2022), waar zij zich onderscheidde door haar betrokkenheid bij inwoners en haar focus op concrete resultaten.’ BVHlokaal wil zich in de komende periode blijven inzetten voor een groene en verzorgde buitenruimte, levendige dorpscentra, goede voorzieningen en veilige wegen. Daarbij staat het behoud van het eigen dorpskarakter centraal.

RAADSBREED PROGRAMMA

Wat woningbouw betreft pleit Haaxma voor een zorgvuldige en realistische aanpak. ,,Niet alles volbouwen, maar eerst vaststellen wat er écht nodig is,” aldus Haaxma. ,,Door te meten en te onderzoeken brengen we per dorp de woonbehoefte in beeld. Daarbij willen we samen met inwoners in een woonberaad bepalen welke woningen waar nodig zijn. Zo houden we grip op groei en blijven onze dorpen herkenbaar en leefbaar.”Samenwerking met andere fracties speelt daarin een belangrijke rol. BVHlokaal wil waar  mogelijk werken met een raadsbreed programma, zodat belangrijke opgaven in de gemeente gezamenlijk worden aangepakt. Partijvoorzitter Harry de Jong licht de voordracht toe: ,,Anouk is een bestuurder die dicht bij de inwoners staat. Ze luistert goed, is benaderbaar en pakt zaken daadwerkelijk op. Met haar ervaring, energie en nuchtere houding is zij voor BVHlokaal de ideale kandidaat om als wethouder verder te werken aan een sterke Utrechtse Heuvelrug.”

WETHOUDERSSPREEKUUR

In haar werk heeft Haaxma volgens de partij laten zien dat ideeën ook daadwerkelijk kunnen worden omgezet in zichtbare verbeteringen. Zo nam zij het initiatief voor het wethoudersspreekuur, waar inwoners rechtstreeks met hun bestuurders in gesprek kunnen gaan. Van dat spreekuur wordt inmiddels veel gebruikgemaakt.Ook de kleurrijke bermen langs wegen en in woonwijken zijn een zichtbaar resultaat van haar inzet voor een groenere en aantrekkelijkere leefomgeving. Deze bloemrijke bermen dragen bij aan biodiversiteit én aan een verzorgde uitstraling van de dorpen. Met de voordracht van Haaxma onderstreept BVHlokaal het belang van lokaal bestuur dat dicht bij de inwoners staat, met oog voor leefbaarheid, natuur en het unieke karakter van de dorpen op de Utrechtse Heuvelrug.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie