
Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt ruim twee keer zo groot
18 mei 2026 om 10:28 Natuur en milieu Nieuws uit de Utrechtse Heuvelrug Tips van de redactieUTRECHTSE HEUVELRUG
BREED BESTUURLIJK EN MAATSCHAPPELIJK DRAAGVLAK
De gemeentes Amersfoort, De Bilt, Baarn en Soest zijn nu ook formeel onderdeel van het park. De aanvraag voor de herbegrenzing werd in april 2023 ingediend door Gedeputeerde Staten Utrecht. Stichting Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug heeft de totstandkoming van de aanvraag en het traject tot uiteindelijke goedkeuring getrokken namens
WAT VERANDERT ER?
De grootste wijziging is de noordelijke uitbreiding: het gebied tussen de A28, A27 en de provinciale grens met Noord-Holland. Het gaat dan onder andere om de bossen gelegen in de gemeentes Amersfoort, Soest, De Bilt en Baarn, zij maken nu deel uit van het Nationaal Park. Daarmee groeit het Nationaal Park van 11.324 hectare naar 21.323 hectare.
Daarnaast zijn er enkele kleinere aanpassingen in het zuidelijke deel van het park doorgevoerd om beter aan te sluiten op het natuurlijke landschap en horen alle ecoducten op de gehele Heuvelrug nu ook bij het Nationale Park.













