Overnachten in het bos bij Leersum
LEERSUM - Samen met de boswachter van Staatsbosbeheer de natuur eens op een heel bijzondere manier beleven? In Leersum kan dat 's nachts. Op vrijdagavond 23 augustus en zaterdagochtend 24 augustus staat er een ,,unieke" activiteit op het programma: een overnachting in het bos onder de sterrenhemel. Tijdens deze nacht kunnen deelnemers onder begeleiding in de open lucht slapen in het bos bij Leersum.
,,Een unieke natuurervaring: overnachten midden in het bos onder een dak van bladeren. We starten met een avondwandeling waarbij de dag overgaat in de avond. Daarna kom je aan bij onze eenvoudige overnachtingslocatie. Hier slaap je onder de sterren of onder een zeil. Ervaar de oorverdovende stilte van de nacht om vervolgens gewekt te worden door vogelgezang bij het eerste ochtendgloren. Je zult ontdekken dat de overgang van dag naar nacht en van nacht naar dag vaak de meest bijzondere, magische momenten zijn die je kunt beleven. Een nacht buiten doorbrengen is dan ook een belevenis die je voor de rest van je leven meedraagt. Onvergetelijk en intrigerend. En de volgende ochtend staat de boswachter extra vroeg op en zorgt voor een heerlijk ontbijt", aldus Staatsbosbeheer.
Honden zijn tijdens deze activiteit niet toegestaan. De acitiviteit is niet geschikt voor minder-validen. De prijs is inclusief koffie, thee, soep en ontbijt in de ochtend. De activiteit duurt van vrijdag 19.00 tot zaterdag 09.00 uur. Deelnemers moeten zelf een matje (geen luchtbed), slaapzak, zaklamp, warme kleding, rugzakje voor onderweg met water en regenkleding meenemen. Staatsbosbeheer regelt veldbedden en extra dekens wanneer dat nodig is.
Minimum leeftijd 12 jaar, kinderen alleen onder begeleiding van een ouder. De kosten bedragen 69 euro per persoon, dit dient voor aanvang contant te worden voldaan. Deelname alleen bij telefonische aanmelding en dat kan tot vrijdag 23 augustus tot 12.00 uurop telefoonnummer 06-22903112. De startlocatie krijgt u dan gelijk te horen.