
Soorten Challenge is terug
12 mei 2026 om 10:43HEUVELRUG Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug houdt van 9 mei tot en met 7 juni opnieuw de Soorten Challenge. ,,Na een succesvolle eerste editie in 2025 nodigen we bewoners en bezoekers dit jaar weer uit om op zoek te gaan naar zoveel mogelijk verschillende planten- en diersoorten op en rondom de Heuvelrug.”
De challenge is onderdeel van een landelijke competitie tussen 21 nationale parken, die strijden om de titel van ‘meest biodiverse park van Nederland’. Tegelijkertijd vindt er een regionale wedstrijd plaats tussen negen gemeenten op en rond de Heuvelrug: Utrechtse Heuvelrug, Amersfoort, Baarn, De Bilt, Rhenen, Soest, Veenendaal, Woudenberg en Zeist. Zij maken kans op de titel ‘meest biodiverse gemeente van het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug’.
RIJKDOM Het doel is om zo veel mogelijk soorten te ontdekken en vast te leggen, en daarmee de verwondering voor de rijkdom van de natuur met elkaar te delen. Belangstellende kunnen meedoen met geplande activiteiten, maar ook zelfstandig op pad gaan met een loep, verrekijker of met behulp van smartphone. De waarnemingen tellen mee voor de Soorten Challenge als ze worden doorgegeven via de app ObsIdentify of direct via Waarneming.nl. ,,Je hoeft geen soortenexpert te zijn om mee te kunnen doen, want ObsIdentify herkent automatisch welke soort je fotografeert. Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug roept mensen wel op om op de paden te blijven.”
De winnende gemeente wordt op maandagavond 29 juni bekendgemaakt tijdens een theatercollege bij Theater Figi in Zeist.
p Meer in de abonneekrant