Veel financiële meevallers in boekjaar 2025

20 mei 2026 om 11:49

p 1

Hoe groot dat verschil aan het eind van de rit was, is nu inzichtelijk gemaakt. Samen met de eerder al bekende overschotten kan 5,6 miljoen euro naar de algemene reserve worden overgeheveld. Daarmee laat wethouder Jorg een spaarpot met in totaal meer dan 50 miljoen euro achter. 


Wie de nieuwe wethouder van financiĆ«n wordt, is nog niet bekend. BVHlokaal, Pro Heuvelrug, D66 en VVD zijn op dit moment nog over de collegevorming in gesprek. 


Overigens is het niet helemaal ondenkbaar dat een deel van het overschot over 2025 alsnog anders wordt ingezet. 

De besluitvorming daarover staat voor begin juli op de agenda van de gemeenteraad.


ONDERHANDELINGEN De bestemming van het overschot ligt mogelijk ook op tafel tijdens de onderhandelingen tussen de vier beoogde collegepartijen. 


De nieuwe wethoudersploeg begint hoe dan ook onder een gunstig financieel gesternte, want de gemeente heeft deze week de voormalige gemeentewerf en het voormalige woonwagenkamp aan de Sportlaan in Driebergen verkocht aan twee projectontwikkelaars.


Welk bedrag KRKTR Projectontwikkeling uit Utrecht en Reuvers Projectontwikkeling uit Oss voor beide terreinen op tafel leggen, wil wethouder Jorg nog niet zeggen. 


In het duurzame, energiezuinige en autoluwe wijkje aan het einde van de Sportlaan komen zeven sociale huurwoningen, 25 betaalbare koopwoningen en twaalf koopwoningen in de vrije sector. 


De gemeente draagt de grond aan het einde van het jaar over. Als de vergunningen rond zijn, kunnen de voorbereidingen en de bouw van start.