Afbeelding
Onbekend

Amerongen: het Rampjaar (1672) en de Keizer (1918)

woensdag 21 december 2022 20:00 tot 22:00

Lodewijk XIV had zo zijn redenen om in 1672 ons land binnen te vallen. Hij werd daarmee de aanstichter van wat we ‘Het Rampjaar’ zijn gaan noemen. Ook ons dorp kreeg met de binnenvallende troepen te maken. In het bijzonder de bewoners van Het Kasteel: Margaretha Turnor en haar man Godard Adriaan van Reede. Zij waren na de verwoesting van het Kasteel door de Franse troepen (in 1673) betrokken bij de herbouw. En dan wordt het, jaren later, 1918 en zijn er aanleidingen voor de komst van Keizer Willem II van Duitsland die met zijn gevolg ‘tijdelijk’ logeert in ‘Het Huys’. Zijn verblijf heeft ook gevolgen voor de bewoners en het dorp. Kortom… een inleiding over aanleidingen, gebeurtenissen en personen die ons dorp mede hebben ‘gemaakt’.

De inleider van deze avond is Dr. Henk Hofman, historicus, oud-geschiedenisdocent en dorpsgenoot.

Voor meer informatie en aanmelden: www.cursusprojectamerongen.nl (en omstreken)

Locatie